Jelentősége: A drónok olyan hasznos technikai újdonságok, amelyek alkalmazása mind szakmai minőségében mind erőforrás-hatékonyságában lényegesen hozzá tudj járulni a legkülönbözőbb gazdasági tevékenységek hatékonyságához.
A bemutató üzemi program két modulban (kezdő és haladó) kerül megtartásra.
Kezdő: Először a távérzékelés, műholdak alkalmazása, UAV gépek rövid története vonatkozásában mutatok be pár diát. Fontos lesz a felhasználás fejlődése is a hadi ipartól a mezőgazdaságig. Részletesebben megbeszéljük a legfontosabb felhasználási területeket, úgy mint térképészet, növénytermesztés, permetezés, tájrendezés, út-vasút építés, erdészeti monitoring, állatok megfigyelése, bányászat, természeti csapások utáni monitoring, szállítás.
A következő fejezet a legfontosabb manapság használt gép típusok, ezek alkalmazási területei, a drónok felépítése, szerkezeti elemei, karbantartása. Külön figyelmet érdemel a kamera, ezek lehetőségeiről jelentőségéről is beszélek.
Fontos lesz a hazai szabályozás, jogszabályi háttér ismertetése is, a felhasználók meg kell, hogy ismerjék, hogy milyen engedélyek birtokában és hol lehet használni a légi járműveket, melyek a tiltott területek, milyen folyamat szükséges a repülések előtt ahhoz, hogy jogszerűen használja az eszközt a pilóta.
Ezek után a távérzékelés folyamatát mutatom be, a fény mely tartományait lehet érzékelni és hogyan, ezek a módszereke milyen felbontó képességgel rendelkeznek.
Haladó:
A következő részben a drónfelvételek típusaival, a fotók felhasználási területeivel foglalkozunk, különös tekintettel az infravörös kamerával felszerelt drónképekre, ahol bemutatom a NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) index alkalmazási területeit, jelentését. Érintjük a fény különböző hullámhossz visszaverődési tulajdonságait is a zöld növények felületéről.
A GIS (Geographic Information Systems) rendszerek áttekintése, térinformatikai modellek, a következő témakör, amit szintén bemutatok.
A drónok gyakorlati hasznosítása témakörben a permetezésről, a kárfelmérésről, a termésbecslésről, a kórokozók, kártevők és gyomok monitorozásáról lesz szó.
Az erdészetben is hasonlóak a felhasználási szempontok, kiegészülve a vadállomány megfigyelésének lehetőségével, az erdő egészségi állapotának felmérésével, ökológiai egyensúly állapotának megítélésével.
Levezető szakemberek:
Tapasztalat: 1 év
Tapasztalat: 3 év